Moje zkušenost s fixními rovnátky

19. srpna 2016 v 18:18 | Kiki |  My comments

Ahoj! Dneska bych chtěla napsat můj vlastní názor na fixní rovnátka. Sama jsem je měla něco přes dva roky, takže se pěkně usaďte a čtěte:).

--

Já si sama nemyslím že jsem předtím měla nějak "ošklivé" zuby, ale dva zuby mi ještě nedorostly a měla jsem menší mezeru mezi horníma předníma zubama. Dala bych sem i fotku, ale bohužel dřív jsem nebyla takový blázen že jsem si fotila zuby (to snad ani teď:D). Předtím než mi rovnátka nasazovali se zjistilo že mám ještě dva mléčné zuby, takže mi je museli vytrhnout. Já jsem na sebe zase vzala podobu strašpytla:D.
-
Samotné nalepení rovnátek trvá skoro 2 hodiny. Nejdříve Vám nandá na zadní stoličky takové "hlavní zámečky" a pak postupuje v nalepování k dalším zubům. Nijak extra to nebolí, ale jakmile dojdete domů, je to peklo. První 4 dny jsem nemohla ani pořádně jíst a měla jsem sto chutí si rovnátka vyrvat z pusy, navíc jsem si málem obrousila jazyk jak jsem po zámečcích pořád přejížděla. Po týdnu už se to docela ustálí, a když už si na to začínáte zvykat, ale nemůžete moc jíst ovoce se slupkou která by se Vám tam přichytila. Poté jdete každý měsíc na utahovaní. To pak zase nemůžete pořádně jíst, ale nebolí to tolik jako ten první pocit. Po čase si na to zvyknete a nebolí to vůbec. Vždycky jsem šla na utahování nejprve k hygienistce která mi zuby zkontrolovala a já si je pak vyčistila, meztím jsem si vybírala barvy gumiček a pak jsem přešla do vedlejší ordinace kde už na mě čekala samotná zubařka a docela rychle mi gumičky utáhla.
Když už máte rovnátka skoro u konce plánovaného nošení, nasadí Vám gumičky na takové háčky které se připevní na zámečcích. To už je takové "znamení" že rovnátka budete mít asi tak cca 3 měsíce. Pak už se s Vámi zubařka domluví na sundavání.
Samotné sundání rovnátek trvá asi 10 minutale díky broušení a dalším věcem se to prodlouží na hodinu a půl. Zubařka má speciální kleštičky kterými Vám to rychle "uštípne", vůbec to nebolí jen je to docela nepříjemné (i když u jednoho zubu mě to docela bolelo, ale to protože já je mám velmi citlivé:D). Poté se zuby brousí. A to je teprve nepříjmné! Nejen že to vydává hrozný zvuk, ale smrdí to, a citíte to až někde v mozku ( ale teď Vás nechci strašit:D). Pak Vám na zuby dají takovou příjemnou voňavou pastu a pohyblivým kartáčkem Vám tam zoubky vyleští:). Mně tam ještě půl hodiny montovali na přední zuby z druhé strany drátky, aby mi to trošku ty zuby drželo. Ale to mi nacpali 4 věci do pusy a pak ještě nadávali že jí nemám moc otevřenou. Jakmile to skončilo, myslela jsem si že mám křuplou dolní čelist:D. A nakonec Vám udělají otisky zubů. O dva dny později si přijdete pro rovnátka na noc, vše Vám vysvětlí a pak můžete spokojeně žít dál:). Samozřejmě Vám dají na výběr jaké barvy na rovnátka chcete plus ještě jakou na ně chcete krabičku. Já si vybírala ve spěchu a tak jsem si navolila růžovoumodroé rovnátka s třpytkatou fialovou krabičkou(kterou jsem si samozřejmě rozbila:D).
Po nasazení nebudete umět moc dobře polykat a budete dost šišlat:D. (ano, já jsem vždy nechápala proč všichni kteří mají nandavací rovnátka, tak neumí pořádně polknout. Nyní sem zjistila že je to težší než to vypadá:D) Ale cca po třech dnech už to nebolí a vy můžete spokojeně žít dál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama